Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı CHROME, FIREFOX, OPERA veya Internet Explorer'a değiştirin.

Hasta Bakıcılar

Hasta Bakıcılarda Olması Gereken Özellikler

Hasta Bakıcılarda Olması Gereken Özellikler

Çalışacak hasta bakıcı, yaşlı bakıcısı ve hasta refakatçilerimizde aşağıdaki özelliklerin bulunmasına özen gösteririz. Hasta bakıcı, yaşlı bakıcısı ve hasta refakatçisi: hemşire bakımı gereken hastalarınıza uygun fiyat ile hemşire temini için hemen bizi arayın. referanslı, güvenilir, profesyonel hasta bakıcılarımız ile her zaman hizmetinizdeyiz.

 • Hizmet Alın.
 • Kaliteli Hizmet Alın.
 • Profesyonel Hizmet Alın.
 • Garantili Hizmet Alın.

Bu özellikler iyi bir bakıcıyı kötü bir bakıcıdan ayırır? Fakat ailelerin dikkat etmesi gereken daha bir çok önemli nokta var.

Hasta Bakıcı Özellikleri

İyi hasta bakıcılarda bulunması gereken özellikler:

 1. Eğlenceli – Hasta bakıcı televizyon önünde vakit geçiren değil hayal dünyası geniş; yeni aktiviteler ve işler üretebilecek bir bakıcı olmalıdır.
 2. Enerjik – Devamlı enerjik ve hareket halinde olup gün içinde hastanın isteklerini yerine getirebilir olmalıdır.
 3. Sorumluluk Sahibi –  Güvenilir bir hasta bakıcı her ailenin güvenebilecekleri, sorumluluk alabilen ve becerikli bir bakıcıdır.
 4. Deneyimli – Hasta bakıcılık kolay bir iş değil. Beceri, deneyim ve kendine güven gerektiren zorlu bir meslektir. Deneyimli bir bakıcı size güven verir. Beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında soğuk kanlı kalabilecek ve kendi başına karar alabilen hasta bakıcılar.
 5. Öğretendir – Özel hoca, eğitim koçu ve bakıcıdır. Hastanın sorunları, hastalık gereklilerini öğretir.
 6. Duyarlı – Hastalarla vakit geçirmeye alışkın, isteklerine ve hislerine karşı duyarlı olurlar. Bir bakıcı kitap okumayı, hastanın istediği şekilde vakit geçirmelidir.
 7. Güvenilir – Tabii ki güvenilir olmak bir bakıcı da olmazsa olmaz olan özelliklerden biri. Hasta yakınları bakıcılarından evin kurallarına uymalarını  ve hastayı güvende tutmalarını isteyeceklerdir. Aileler hastalarıyla ilgilenmesi için gereken zamanda çalışan ister.
 8. Dakik – Bir bakıcı mutlaka dakik olmalı. Hastanın ilaç, kontrol veya gereken durumlarını takip edebilmelidir.
 9. Sabırlı – Sabretmek büyük bir erdem ve bakıcının sahip olması gereken önemli  özelliklerden biri.
 10. Otorite Sahibi – Hasta için gereken doktor veya ailenin kendi özel kuralları varsa bunları uygulayabilir olmalıdır.
 11. Benzer İlgi Alanları – Gerekli olmamasına rağmen hasta bakıcının, hasta ile aynı ilgi alanlara sahip oluyor olması yapılan işi verimli kılar.  Hasta bakıcı hastanın ilgi alanlarına yakınsa zaman hasta için daha mutlu hale gelir.

Hasta bakıcı, yaşlı bakıcısı ve hasta refakatçisi: Hemşire bakımı gereken hastalarınıza uygun fiyat ile hemşire temini için hemen bizi arayın. Referanslı, güvenilir, profesyonel hasta bakıcılarımız ile her zaman hizmetinizdeyiz.

yorumunuzu bırakın

Üst